Ciekawe miejsca w Warszawie na organizacje wystawy to Rynek Starego Miasta, ścisłe centrum stolicy i Praga-Północ. Bardzo ważna jest lokalizacja muzeum, dlatego warto wybrać atrakcyjne miejsce.
Ciekawe miejsca w Warszawie na organizacje wystawy
Organizacja wystaw nie jest prostym zadaniem. Wydarzenia kulturalne wymagają wybrania lokalizacji. Dobrym pomysłem jest Centrum Warszawy lub Stare Miasto, ponieważ w tych częściach Stolicy odbywają się ekspozycje dzieł artystów. Na mapie Warszawy jest wiele ciekawych miejsc, np.: Pałac Kultury i Nauki w Centrum Miasta, Muzeum Neonów w dzielnicy Praga-Południe, Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Polskiej Wódki przy Placu Konesera czy w Zamek Królewski.
Na organizację wydarzenia w samym sercu warszawskiej Pragi często wybierana jest przestrzeń eventowa BOHEMA2.8 – której więcej tutaj: bohema28.pl. Znajduje się ona w obiekcie zabytkowej fabryki kosmetyków Pollena. Przestrzeń jest przystosowana do wystaw. Kolejnym krokiem jest ustalenie terminu i promocja wydarzenia w mediach, by przyszło jak najwięcej osób. Trzeba pamiętać o wysłaniu zaproszeń także do dziennikarzy. Należy wszystko dokładnie przemyśleć i zaplanować z dużym wyprzedzeniem, by osiągnąć oczekiwany rezultat.
Muzeum Powstania Warszawskiego niedaleko Muzeum Narodowego
W Muzeum Powstania Warszawskiego jest stała i niepowtarzalna ekspozycja, którą każdy powinien zobaczyć. Oddaje klimat 63 dni pamiętnych walk polskich powstańców z niemieckim okupantem, za pomocą światła, dźwięku i oczywiście obrazu. Zdjęcia, spacerowanie wśród gruzów bombardowanej Warszawy, wyryte kalendarium Powstania Warszawskiego na ścianach, pokazują grozę młodych, dzielnych ludzi, walczących w obronie Warszawy. W Muzeum organizowane są również wystawy i spotkania ze znanymi polskimi fotografami. Jest to wyjątkowe miejsce w centrum Warszawy, przy ul. Grzybowskiej.
Nieopodal Muzeum Powstania Warszawskiego, znajduje się Muzeum Narodowe, w którym można podziwiać wspaniałe kolekcje rzemiosła, rzeźby, rysunków, malarstwa, fotografii, numizmatów, wzornictwa oraz przedmiotów sztuki użytkowej. Jest to prawdziwa sztuka obejmująca wszystkie epoki. Unikatowe zbiory polskie i zagraniczne liczą ok. 830 tys. dzieł sztuki. Można zobaczyć także przepiękne tkaniny, zdobione meble, naczynia oraz insygnia króla Augusta III. Atrakcją jest obraz Jana Matejki: „Bitwa pod Grunwaldem”. Obok stałej ekspozycji, regularnie organizowane są wystawy czasowe.
Wystawy w Centrum Nauki Kopernik
W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie znajduje się nowoczesne Planetarium Niebo Kopernika, wyposażone w projektor optyczno-mechatroniczny. Poza prezentacją nocnego nieba są wizualizacje zjawisk kosmicznych oraz filmy o tematyce astronomicznej. Ciekawą ekspozycją jest Układ Słoneczny z eksponatami oraz meteoryt, który w 2004 r. spadł w Maroku. Organizowane są interaktywne wystawy stałe, czasowe oraz pokazy i widowiska naukowe.
Warto odwiedzić Centrum Kopernik, by zobaczyć również makietę powierzchni Księżyca, na której znajdują się góry, morza i kratery satelity. W obiekcie można oglądać wystawy czasowe, poświęcone między innymi twórczości Leonarda da Vinci. Odbywają się pokazy fizyczne i planetarium. Niewątpliwie, Centrum Nauki Kopernik jest atrakcją dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Podsumowanie: wystawa na Rynku Starego Miasta
Wystawa na Warszawskiej Starówce i Zamku Królewskim przyciąga odwiedzających. Organizatorzy nie zawsze wybierają Stare Miasto, bo ulubioną lokalizacją jest na przykład Centrum Warszawy. W ostatnim czasie popularna stała się również Praga-Północ. Planując organizację wydarzenia należy wziąć pod uwagę grupę docelową, by osiągnąć zamierzony rezultat.